SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN, 2019-2020  eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN yayınladığı mesajında Öğretmenlere, Öğrencilere ve Velilere seslenerek  şunları söyledi.

"Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanıyla çarpan minik yavrularımız, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımız, velilerimiz ile onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.    

Kıymetli Velilerimiz;   Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yetişmesinde her türlü maddi ve manevi desteği veren siz değerli velilerimizin okula yeni başlayan öğrenciler gibi heyecanlı olduğunu biliyorum.   Öğrencilerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizin de emeğiniz vardır. Ancak hiçbir zaman unutmayalım ki iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Aile ne kadar milli ve manevi değerlerine sahip çıkarsa toplumda o kadar sağlam olur.   Sayın veliler, öğrencilerimizin eğitiminde yalnız okulların değil velilerin eğitimlerinin de büyük payı olduğunu, bu payınız çok önemlidir. Bu nedenle daima okul ve öğretmenlerle iş birliği içinde olmanızı istiyoruz.

 Değerli Öğretmenlerimiz   Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarına yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır.   İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, eğitim sorunlarını çözen uluslar; bilim, kültür, sanat, teknoloji ve ekonomik anlamda kalkınmış ve ilerlemişlerdir. Bu kalkınmada hiç şüphesiz ki eğitimin ve fedakârca çalışan siz öğretmenlerin payı çok büyüktür.   Fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesi için her türlü zorluğu aşarak çocuklarımızı yarınlara en güzel şekilde hazırlayacağınıza inanıyorum.Çocuklarımız için gösterilen şefkat, gayret ve fedakârlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal ve anlamlı çalışmadır.   İşiniz zor fakat hiçbir meslekle mukayese edilmeyecek kadar şerefli ve kutsaldır.   İlçemizde eğitim kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalardaki katkılarından dolayı bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum.  

Sevgili Öğrenciler   Sizleri geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Hepinizi şuurlu birer fert olarak yetişmenizi ve ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkacağınızı ümit ediyorum.   Sizleri en güzel şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin ve ailenizin maddi ve manevi emeğini boşa çıkarmayarak, ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağımızdan hiç şüphem yoktur.   Büyük Önder ATATÜRK'ün şu eşsiz tespitinin ilke edinilmesini siz sevgili öğrencilerin hayatta başarının anahtarı olacağından şüphem yoktur.   "Çalışmadan, Öğrenmeden, Yorulmadan Rahat Yaşamanın Yollarının Aramayı Alışkanlık Haline Getirmiş Uluslar Önce Onurlarını Sonra Özgürlüklerini ve Daha Sonra Da Geleceklerini Kaybetmeye Mahkûmdur."   Bu düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize ve velilerimize huzurlu, sağlıklı  ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum."

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.