SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen unvanını aldığı, gelecek nesilleri emanet ettiği öğretmenlerin günü olan ‘24 Kasım’ ilçemizde coşkuyla kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen unvanını aldığı, gelecek nesilleri emanet ettiği öğretmenlerin günü olan ‘24 Kasım’ ilçemizde coşkuyla kutlandı.

Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program Gemerek Konferans Salonunda  gerçekleştirildi. 


‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ kutlama törenine, İlçemiz Protokolü, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende adaylığı kaldırılan öğretmenler adına konuşmayı ise Demet KILIÇ ÇAVDAR yaptı. ÇAVDAR “Artık ellerinden tutulmayı bekleyen öğrencilerimiz, sabırsızlıkla paylaşılmayı bekleyen cümlelerimiz, minicik kalplerin hayatlarına dokunmak var. Biz genç öğretmenler olarak şunu biliyoruz ki vatan evlatları bizlere emanettir. Onları vatansever, adaletli, sorumlu ve vicdanlı vatandaşlar olarak yetiştirmek yegane görevimizdir” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN yaptı. 


Meslektaşlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN;

          “Kıymetli konuklar,

Topraklarımıza vatan kimliği kazandıran ecdadımızın bizlere bıraktığı bu milli birlik şuuruna, asırlardır gerçek anlamını kazandıran, kuşkusuz öğretmenlerimizdir. Onlar, ülkemizin bağımsızlığının ve bütünlüğünün gizli kahramanları ve teminatıdırlar. Böyle bir davanın mihenk taşı olmak, onurlu olduğu kadar aynı zamanda meşakkatli bir iştir.        

           Değerli meslektaşlarım,

Bizler; ister genel, ister özel olsun, karşılaştığımız sorunlar karşısında çelik gibi bir iradeye sahip olmalı ve haktan ayrılmamalıyız. Şefkat peygamberinin “Ben ancak muallim olarak gönderildim.” Hadis-i şerifleri, doğru rehber olma ölçüsünün en güzel kanıtı olsa gerek.  Dolayısıyla, hayatımızda hiçbir zaman ümitsizlik ve çaresizlik olmamalı. Bu yüzden hayatımızın merkezinde olan eğitim işleri, sıradan bir görev ifade etmez. Biz vicdanen kendinden emin olarak çalışabiliyorsak, toplum huzurlu, mamur ve vizyon sahibi olur. Mevlana’yı, Yunus Emre’yi, Akşemsettin’i maddi varlıkları değil, gönül zenginlikleri ve öğretmenlikleri baş tacı yapmıştır. 

           Kıymetli öğretmenler,

Bugünün dünyasıyla yarının 2023 Türkiye’sine, hedeflenen yeniliklerle ulaşmak bizlerin uhdesindedir. Bu yüzden en büyük sermayemiz olan bilgiyi, yeni projelerle donatıp geliştirmeliyiz. Bu da eğitimin en önemli dönütlerinden olan üreten bireyler yetiştirmemizi zorunlu kılar.

           Bu kutsal yolculuğa yeni katılan çiçeği burnunda meslektaşlarım;

Aklın ve gönlün birleştiği bu yolda sizlere başarılar diliyor, heyecanınızı her daim diri tutmanızı temenni ediyorum. Sizler de, milli menfaatlerimiz adına elinizi taşın altına koymaya karar verdiniz. Bundan sonra tüm enerjinizi nitelikli, çağdaş bireyler yetiştirmeye harcayacaksınız. En büyük sermayeniz yetiştireceğiniz beyinler olacaktır. Ayrıca bu yolda, meslekte tecrübe kazanmış olan öğretmenlerimizden yardım almayı da ihmal etmeyiniz.

           Eğitim bayrağını devraldığımız emekli öğretmenlerimiz;

Sizlerin biz eğitimcilere bıraktığı miras, güçlenerek büyüyecektir. Ne yapmamız gerektiğini biliyor ve yarınlarımıza güvenle bakıyoruz. Kapımız sizlere daima açık olacaktır. Şahsım ve camiam adına eğitime verdiğiniz değerli katkılardan dolayı teşekkür ediyor, sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmenizi diliyorum. Yine bu anlamlı günde, vazifesi başında şehit olan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyor, ailelerine uzun ömürler diliyorum. Onlar, toplumu cehalet illetinin pençesinden kurtarmak için çıktıkları yolda canlarını feda etmişlerdir. Ruhları şad olsun. Allah, birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya çalışanlardan bizleri muhafaza etsin. Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü tekrar kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi. 

Kutsal bir görev olan öğretmenliğin toplumdaki yeri ve önemine dikkat çeken Yükselen DURSUN “Öğretmenlik, meslekler içerisindeki en kutsal meslek. Bağımsızlığımızın temelinde var olan, herkesin ihtiyaç duyduğu bir peygamber mesleği. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır. ” Bu sizlere verilmiş olan önemli bir görev. Kabul olmuş dualarımız, göz nuru evlatlarımızı, ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz bir mesleğin mensuplarısınız.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren öğretmenlere hediyelerini İlçe Kaymakamımız Cuma KILINÇ ve Belediye Başkanımız Mustafa DEMİR verdi. 

24 Kasım Öğretmenler Günü programı adaylığını dolduran öğretmenlerin yemin töreni ve öğretmen korosunun müzik dinletisi ile sona erdi.

29-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-2016

29-11-201629-11-2016

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.