SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSELEN DURSUN'UN YARIYIL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSELEN DURSUN'UN YARIYIL MESAJI

     

      2019-2020 Eğitim öğretim yılının ilk dönemine bugün bir virgül koyacağız. I. Yarıyıl sonuna geldiğimiz şu günlerde; her öğrencimizde, öğrencisi olan her evde, anne babalarda heyecanlı ve tatlı bir telaş yaşandığını görebilmekteyiz.

      Sevgili Öğrenciler!

      Öğretmenlerinizin özverisi, ailelerinizin destek ve çabalarıyla bir dönemin daha sonuna geldiniz. Şimdi dinlenme, düşünme ve tatil zamanı. Eğitimde güçlenerek hayatın her alanında daha iyisini yapabileceğiniz yeni bir döneme hazır gelmek için ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle hoşça vakit geçirin. Tatil süresi boyunca yeni şeyler keşfedin, yeni insanlar tanıyın, yeni yerlere gidin.

      Saygıdeğer Meslektaşlarım, Değerli Öğretmenlerim!

      Geleceğin büyüklerini yetiştiren, sadece çocuklarımıza ve gençlerimize değil, bütün bir topluma yön vererek gönüllere hitap eden sizlere millet olarak çok şey borçluyuz. Bu tatil sürecinin bir taraftan bedeni yorgunluğunuzu almasına diğer taraftan da kutlu mesleğinize daha büyük bir şevkle bağlanmanıza vesile olmasını diliyorum.

      Kıymetli velilerimiz,

      Karne notları, çocuklarımızı yanlış değerlendirme ve yönlendirmenize asla sebep olmamalı. Karnelerdeki notlar, sadece akademik bir değerlendirmedir. Unutmamak gerekir ki asıl olan bu notlarının yüksekliği değil, çocuklarımızın sahip oldukları milli ve insani değerlerdir. Tatil süresi boyunca öğrencilerimizin kendilerini tanımasına, geliştirmesine ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılımlarını teşvik ediniz. Bunun için de siz velilerimizden öğrencilerimizi kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılma, dost, akraba ziyareti gibi faaliyetlere yönlendirmenizi özellikle istirham ediyorum.

 

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.