SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN MERKEZİ ORTAK SINAVLAR MESAJI

İlçemiz genelinde 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı I.Dönem 8.Sınıflar Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavları yapılacaktır.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN MERKEZİ ORTAK SINAVLAR MESAJISevgili Öğrencilerimiz,

Varlığınız ilçemizin ve ülkemizin gücü, geleceğimizin teminatıdır, sizlerin en iyi şekilde eğitim görmesi, bilgiye en kolay şekilde ulaşması, çağdaş bir ortamda en donanımlı biçimde yetişmeniz de biz eğitimcilerin en öncelikli görevidir. Bu görevimizin bilincinde sizlere olan güvenimizle 23-24 Kasım tarihlerinde Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş 1. Dönem Ortak Sınavlarının ilçemizdeki hazırlıklarını tamamladık.

Biliyorum ki, başarıya olan inancınızla sizler de hazırsınız. Bildiğiniz gibi okullarınızda uygulanan sınavlarınızdan çok farklı olmayan ortak sınavlarda alacağınız notlar, okul başarı notlarınızın da eklenmesiyle sizlerin liseye yerleşmesini sağlayacaktır. Bu nedenle öncelikle bilginize, kendinize güvenmenizi; sınav öncesi kendinize dikkat ederek gerekli hazırlıklarınızı tamamlamanızı ve olumlu düşüncelerle sınava girmenizi istiyorum.

Değerli velilerimiz,

Çocuklarınızın başarısı için büyük gayret sarf ettiğinize, maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunduğunuza yürekten inanıyorum. Sınav önemli olsa da hiçbir şeyin çocuklarımızdan daha önemli olmadığını; onların en güçlü dayanağının sizin destek ve sevgisi olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Unutmamalısınız ki, yapılacak bu sınavların telafisi vardır ve 2.dönem yapılacak ortak sınavlarda eksikler eğitimcilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından tamamlanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimize, velilerimize emek ve destekleri için teşekkür ediyorum.

23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş 1. dönem sınavlarına girecek 8.sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, onlarla gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bu sınavın ilçemizde ve ülkemizde hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.  

 

Yükselen DURSUN

 

Milli Eğitim Müdürü

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.