SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İlçemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.Toplantıya kurum müdürlerimizin tamamı katılmış olup Şarkışla ilçesinden de kurum müdürlerinin iştirak ettiği görüldü.
İlçemizde  İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı Yeniçubuk Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı.Toplantıya;İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin BÜLBÜL, İSG Uzmanı Selahattin GÖKÇE katıldı.  

Toplantının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin BÜLBÜL, Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak Bakanlık genelgesi doğrultusunda İş Sağlığı ve Güvenliği Birimini kurduklarını ve bu konuda çalışmalara başladıklarını söyledi.

Okul ve kurumda İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünü oluşturmak için ellerini taşın altına koyduklarını belirten BÜLBÜL, "Çalışma barışına katkıda bulunmak için ellerinden geleni hep birlikte yapmak durumunda olduklarını kaydetti.

Bir an önce okul ve kurumlarımızda bu konu ile ilgili çalışmaların başlatılması acil ve elzemdir. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili herhangi bir acı olayla karşılaşmadan bütün tedbirleri almalıyız. Müdürlüğümüzde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun gereklerini uygulamalıyız” dedi.

İş Güvenliği Uzmanı Selahattin GÖKÇE ise 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasasının kurum yöneticilerine getirdiği yükümlülük ve sorumluluklara işaret ederek, risk analizleri ve acil durum planları hakkında açıklamalarda bulundu.

Okul ve kurumlardaki tehlikelerin belirlenmesi için risk değerlendirmelerinin yapılması gerektiğini kaydeden GÖKÇE, okul ve kurumlarda ki olası kazaların önüne geçmek için alınması gereken önlemler ve ilk yardım konularında bilgilendirmeler yaparak, katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Toplantıda; okullarda iş sağlığı ve güvenliği konularında Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı genelge doğrultusunda öğretmen ve diğer çalışanların sağlık ve güvenliği için okul/kurumlarına ait binalar ile eklentilerin uygun fiziki koşulları taşıyıp taşımadığının incelemesinin yapılması kararlaştırıldı.

Okullarda iş güvenliği uzmanı bulundurulması, talimata uygun olarak sağlık ve güvenlik açısından yeterliliğinin araştırılması, artırılması ve sürdürülebilirliğinde uygulamayı hayata geçirmek adına bir dizi kararlar alındı. 

       22-04-2016

22-04-201622-04-2016

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.