SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Gemerek´te eğitimin kalitesini artırma çalışmaları 7´den 70´e her kesimin beğeni ve takdiriyle buluşmaya devam ediyor.

"2017 / 2018 Eğitim Öğretim yılında yeni hedefler ve etkinlikler ile gençlerimize geleceğin Türkiyesini oluşturmada fark kazandıracağımıza şüphem yoktur." diyen Yükselen DURSUN başta okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere eğitimde emeği geçen herkese şahsım ve müdürlüğüm adına teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.  
Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Gemerek´te eğitimin kalitesini artırma çalışmaları 7´den 70´e her kesimin beğeni ve takdiriyle buluşmaya devam ediyor.

"2017 / 2018 Eğitim Öğretim yılında yeni hedefler ve etkinlikler ile gençlerimize geleceğin Türkiyesini oluşturmada fark kazandıracağımıza şüphem yoktur." diyen Yükselen DURSUN başta okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere eğitimde emeği geçen herkese şahsım ve müdürlüğüm adına teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Son dönemde yapılan çalışmalardan bahseden Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN, Kaymakamlık ve Köylere Hizmet Götürme Birliği adına yapılan Projelerin Sızır ve Çat bölgelerimizin gelişimine katkı sağlaması, AB Projeleri ile öğrencilerimizin ve Öğretmenlerimizin Yurt dışında eğitim ortamlarında gözlem yapmaları, Meslek Lisesi olarak Robot Yarışmalarında Sadece Gemerek adına değil Sivas adına da üstün başarılar elde edilmesi, Gençlik Projeleri vb. onlarca etkinliğin yapılmasını eğitim kadrosundaki kaliteyi yansıttığı için gurur duyduğunu belirtti.

 

 

GEMEREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜREL VE  SPORTİF FAALİYETLER

ETKİNLİĞİN ADI

HEDEFLENEN FAYDALAR

1

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ (İLÇE MİLLİ EĞİTİM OKUYOR)

Proje sayesinde, Gemerek İlçe Milli Eğitimdeki tüm çalışanların kitap okuma alışkanlığı kazanmaları sağlanacaktır. Proje, ülkemizdeki diğer ilçeler ve iller için de örnek oluşturacak nitelikte olup, kısıtlı bütçenin ya da maddi imkânsızlıkların kitap okumaya engel olmadığını göstermesi açısından da önemlidir.

2

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ (20´DE 23 -GEMEREK 2023´E OKUYARAK HAZIRLANIYOR.)

Okuyarak olayların ve gelişmelerin gerçek boyutunu öğrenen bireyler olarak, öncelikle öğrencilerimizin ve velilerinin öz güvenini artırması yoluyla kitap okuma alışkanlığının kazandırılması hedeflenmektedir. Aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırılacaktır. Bu durum yeni programlar çerçevesinde ders başarısının artışı, hayata bakış açısında genişleme, okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığı getirecektir. İnsanlarla ilişkileri güçlendirmekle, kişiye daha sosyal bir karakter ve  dolaylı olarak hayat başarısına etki edecektir.

3

SPORTİF ETKİNLİKLERE KATILIM (VOLEYBOL-FUTBOL-MASA TENİSİ VB.)

İlçemiz bünyesinde oluşturulan Voleybol, Futbol, Masa Tenisi, Bocce,Basketbol vb. sportif turnuvalar ile öğrencilerimizin eğitim dışında stres atacak aktiviteler ile sağlıklı bir yaşam sürmelerinde aktif rol oynamaktır. Bu faaliyetlerden dereceye giren öğrencilerimizin ve okullarımızın il ve bölge düzeyindeki yarışmalara katılmasını ve sosyalleşmesini sağlamaktır.

4

AĞAÇ DİKİMİ -HATIRA ORMANI OLUŞTURMA ETKİNLİKLERİ(15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI OLUŞTURULMASI)

Okullarımızın ve kurumlarımızın bölgemizin ve ilçemizin ağaçlandırılması için yapacağı çalışmalar ile gelecekte yemyeşil bir GEMEREK oluşturma hedefine her yıl bir adım daha yaklaşmaya çalışmaktayız. Ayrıca 15 Temmuz Şehitlerimizin hatırlanmasına ve unutulmamasına vesile oluşturmak.

5

İSTİKLAL MARŞI’NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI (ÖDÜLLÜ)

Öğrencilerimizin Milli Marşımıza olan sevgilerini ve bilgilerini artırmak, milli benlik kazandırmak amacıyla her yıl düzenlenen yarışma sayesinde atalarımızın vatan sevdasını gençlerimize ve çocuklarımıza aşılamak.

6

VELİLERLE VE ÖĞRENCİLERLE EĞİTİM SOHBETİ TAKVİMİ (GEMEREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ)

İlçe Milli Eğitim İdarecileri olarak okullarımızn öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile biraraya gelerek eğitim hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Velilerle olan sohbetlerde tavsiye niteliğinde konuşmalar sayesinde eğitime olan bakış açısını olumlu yönde geliştirmek amaçlanmıştır.

7

OKUL PANSİYONLARINDA DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ

Pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin kişiliğinin temel taşlarını oluşturan toplumsal  ve evrensel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, öğrencilerimizi toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, çeşitli programlar aracılığı ile öğrencilerin temel insanî özellikleri kazanmasını sağlamak, değerlere karşı duyarlılık oluşturmak ve onları davranışa dönüştürme konusunda öğrencilere yardımcı olmak  temel amaçlarımızdır. Bu amacı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin her perşembe akşamında Pansiyonlarda 19:00 / 20:30 saatleri arasında sohbet etkinlikleri gerçekleştirmektedirler.

8

ASKIDA EKMEK PROJESİ (Komşusu Açken Tok Yatan Bizden Değildir. HADİS-İ ŞERİF)

Askıda ekmek projemiz, ihtiyaç sahiplerinin hayırseverler ile yüz yüze gelmeden ihtiyaçlarının karşılanmasını, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yaparak ve yaşayarak hissedilmesi, diğerkâmlık noktasında bir farkındalığın oluşturulmasıdır. Aynı zamanda “Askıda ekmek” projesi ile yoksul insanların başkalarına minnet etmek zorunda kalmalarını da ortadan kaldırılmış olacaktır.

9

BABAMLA CAMİYE GİDİYORUM  PROJESİ

“Babamla Camiye Gidiyorum Projesi” ile gerçekleştirilecek olan çalışmalar sonrasında; Öğrencilerin camiyi sevmeleri, Camilerimizin sadece ibadet edilen yer değil de buluşup sohbet edilen hatta oyunlar oynanan bir olduğunu anlamaları, Diğer zamanlarda da öğrencilerin arkadaşlarıyla beraber camiye gitmeleri ve  Ahlaki bir topluluk bilinci oluşturmaları beklenmektedir.

10

15 TEMMUZ DESTANI KONULU RESİM, ŞİİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

15 Temmuz Ruhunun sürekli canlı tutulması ve manevi duygularını vatan sevgisi ile birleştirerek gelişen ve değişen öğrencilerimize fayda sağlamak amaçlanmıştır.

11

BİLGİLENDİRME - BİLİNÇLENDİRME SEMİNERLERİ (ONLAR DA BURADAYDI PROJESİ KAPSAMINDA )

İlçemiz Okullarında tahsil görmüş ve makam sahibi olmuş şahısların aynı okul öğrencileri ile biraraya gelerek bilgi ve tecrübe paylaşmaları amaçlanmıştır. Verimli bir şekilde her yıl devam ettirilmektedir.

12

KİTAP ŞENLİĞİ (KİTAP FUARI)

Öğrencilerimizin kitap okumaya olan sevgilerini  artırmak, bilinçli okuma yöntemiyle milli benlik kazandırmak için her yıl düzenlenen Kitap Şenliği sayesinde gençlerimize ve çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamak amaçlanmıştır.

13

MEVLİDİ-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Tüm Okullarımızda hafta kapsamında pano hazırlnması ve Hz. Peygamberimiz için etkinlikler düzenlenmesi sağlanmış olup Peygamberini tanıyan ve örnek alan nesiller yetiştirilmesine vesile olmak hedeflenmiştir.

14

KÖY OKULLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI (ÖDÜLLÜ)

BSİO Öğrencilerimizin bilgi birikimlerini sosyalleşerek göstermeleri için yapılan etkinlik sonrası ödüller ile bilginin öneminin kavratılması amaçlanmıştır.

15

2. GELENEKSEL UÇURTMA ŞENLİĞİ ( KÖY OKULLARI KOORDİNESİNDE)

Köy Okullarımızın Koordinesinde başlatılan ve geleneksel hale getirilen şenlik sayesinde ailesi ve sevdikleri ile biraraya gelen çocukların uçurtma uçurarak stres atması ve köy misafirperverliğini görerek doğal yaşamın önemini kavraması amaçlanmıştır. Şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyen herkesin katılım sağladığı şenlik sayesinde çocuklarımız bir gününü ailesiyle geçirmiştir.

16

İLÇE GENELİ ZEKA OYUNLARI TURNUVASI

İlçemiz genelinde zeka oyunları seferberliği başlatılmış olup Mangala, Satranç, Üçtaş, Beştaş, Beşlik vb. pek çok unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızın tekrardan çocuklarımızın hayatında yer bulmalarını sağlamak hedeflenmiştir. Sosyal medya bağımlılığının verdiği zararları en aza indirmek amacıyla her okulumuzda Zeka Oyunları Sınıfı oluşturulmuş ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

17

GEMEREK´TE GELENEKSEL SİNEMA GÜNLERİ (İLKOKUL-ORTAOKUL-LİSE)

İlçemiz genelinde sinemaya erişimi zor olan başta köy okulları olmak üzere öğrencilerimizi sosyalleşme konusunda desteklemek amaçlanmıştır. Seçilen filmlerin eğitici ve öğretici olması esastır.

18

RESİM (EBRU) SERGİSİ

Resim öğretmenlerimiz koordinesinde yapılan Ebru ve Resim sergileri sayesinde yeteneği olan öğrencilerimizin hünerlerini göstermesi ve sanata olan bakış açılarının şekillenmesi amaçlanmıştır.

19

SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ (BAĞIMLILIĞI BIRAK YAŞAMAYA BAK GEMEREK PROJESİ)

İlçemiz bünyesinde oluşturulan proje kapsamında madde bağımlılığı ile ilgili seminerler, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri ve Sportif yarışmalar ile her türlü bağımlılığa karşı gençlerimizin bilinçlenmesi amaçlanmıştır. Sosyal Medya bağımlılıkları ile ilgili uzman kişiler vasıtasıyla hafta içerisinde okullarda seminerler düzenlenmiştir.

20

GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ (TİYATRO-KERMES-OKUMA BAYRAMLARI-MÜZİK YARIŞMALARI-MEZUNİYET TÖRENLERİ)

Okul Müdürlüklerimizin yılsonu etkinliklerini planlı şekilde yapmaları için Mayıs ayı boyunca oluşturulan etkinlikler ile karne öncesinde öğrencilerin stresini azaltmak ve sosyalleşmelerini sağlamak amaçlanmıştır.

 

  

03-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-2018
02-03-201702-03-201720-01-201729-11-201610-11-201624-05-201622-04-201613-04-201613-04-201614-04-201613-04-201624-03-201624-03-201601-12-201724-11-201705-05-201712-05-201721-03-2017 

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.