SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor"

´Yiğidolar öğrencisine sahip çıkıyor´ projesi kapsamında 5 bin lisans öğrencisine verilecek olan burs için başvurular başladı. Son Başvuru:30 Eylül 2016
"Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor"

 

26-09-2016

 

Sivas Valimiz Davut Gül başkanlığında Sivas Hizmet Vakfı tarafından yürütülen ´Yiğidolar öğrencisine sahip çıkıyor´ projesi kapsamında 5 bin lisans öğrencisine verilecek olan burs için başvurular başladı.

Sivas Hizmet Vakfı tarafından başlatılan ´Yiğidolar öğrencisine sahip çıkıyor´ projesi kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi´nde ve il dışında öğrenim gören başta Sivaslı öğrenciler olmak üzere 5 bin lisans öğrencisine 8 ay boyunca verilecek olan burs için Sivas Valimiz Davut Gül bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Başvuruların alınmaya başladığını belirten Vali Gül, öğrencilere verilecek bursa katkı sunmak isteyen kişilerin, Sivas Hizmet Vakfı´nın web sayfasında bulunan hesap numaralarına para yatırabileceklerini vurguladı. Vali Gül, "Para yatıran kişilerin ve burs alan kişilerin ismini sayfamızda yayınlayacağız. Sistem tamamen şeffaf. Toplanan ve verilen paraların kimler tarafından toplandığı ve kimlere verildiği bilinecek ve vatandaş görecek. Şu ana kadar 371 kişi burs almak için müracaat etti. Burs 8 ay boyunca 150 lira olmak üzere öğrencilerimize verilecek. Bu proje Sivas´ın sosyal sorumluluk projesi anlamında en önemli projelerinden biri. Sivaslı hayırseverlerle birlikte 5 bin rakamını hedefliyoruz. Hayırseverlerden de bu konuda destek bekliyoruz. Başka türlü bu rakamalara ulaşamayız. Öğrencilerimizin legal görünümlü illegal terör örgütleri tarafından nasıl istismar edildiğini gördük. Bu açıdan Sivaslı kendi öğrencisine sahip çıkacak. Sivaslı öğrencisini illegal grupların eline zorunluluktan dolayı düşmesini engelleyecek" dedi.

 

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.