SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SESİNDE HAYAT VAR !

SESİNDE HAYAT VAR !

      2023 Vizyon Belgesinde belirtildiği gibi eğitimde "adalet temelli bir yaklaşımı güçlendirmek" için hayata fiziksel ve zihinsel dezavantajlarla devam eden çocuklarımızın hakkına sahip çıkmak önceliğimizdir. Bu doğrultuda özel gereksinimli çocuklarımızı akranlarından soyutlamayan, birlikte yaşama kültürünü daha fazla destekleyen özel bir bakışı, eğitim sistemimizde kurgulamak ve etkililiğini sağlamak son derece önemlidir.

      Hayata fiziksel veya zihinsel dezavantajlarla başlayan öğrencilerimiz için okullar çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü okullar; özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın "BİZ DE BURADAYIZ!" diyebilecekleri tek kurumlardır. Fakat 2020 yılında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgını nedeniyle okullarımızın uzaktan eğitime geçmesi sebebiyle  maalesef görme engelli öğrencilerimiz bu süreçten en olumsuz etkilenen grup oldular.

      3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Müdürlüğümüz tarafından başlatılan ve büyük ilgi gören "SESİNDE HAYAT VAR!" adlı projemiz kapsamında Gemerek ilçemizde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden öğretmen ve öğrencilerimiz; özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizin yanında olduklarını göstermek, Anadolu Masallarının büyülü dünyasında aynı hayalleri kurabilmek amacıyla GÖNÜLLÜ MASAL OKUYUCULUĞU yapacaklardır. Seslendirilen masal kayıtları dijital ortama aktarılarak  ilimiz genelindeki görme engelli öğrencilerimize hediye edilecektir.

 

"SESİNDE HAYAT VAR!"

04-12-2020

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.