SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK DESTEKLİ MEB 9. ULUSLARARASI ROBOT YARIŞMASINDA ŞHT. AHMET KARAHAN MTAL İLİMİZİ TEMSİL ETTİ

TUBİTAK desteğiyle MEB Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 9 uncu Uluslararası Robot Yarışması “Ahican Barış İçin Nöbette” sloganıyla Onsekiz Mart Üniversitesi Hasan-Mevsuf Spor Salonunda gerçekleştirildi.15 üniversite ve 150 ortaöğretim kurumu olmak üzere toplam 165 kurumdan 1192 robot yarışmaya katıldı.
TÜBİTAK DESTEKLİ MEB 9. ULUSLARARASI ROBOT YARIŞMASINDA ŞHT. AHMET KARAHAN MTAL İLİMİZİ TEMSİL ETTİ

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, orta ve yükseköğretim seviyesindeki meslekî ve teknik eğitim öğrencilerinin bilgi ve becerilerini kullanan, girişimci bilimsel düşünen, rekabet edebilme bilincine sahip bireyler olarak yetiştirilmesi, bilgi ve deneyim paylaşımı yapmaları için ortam hazırlanması, toplumda mesleki ve teknik eğitim konusunda farkındalık oluşturulması amaçlarıyla lise ve üniversite öğrencilerinin katılımlarıyla TUBİTAK desteğiyle MEB Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 9 uncu Uluslararası Robot Yarışması “Ahican Barış İçin Nöbette” sloganıyla Onsekiz Mart Üniversitesi Hasan-Mevsuf Spor Salonunda gerçekleştirildi.15 üniversite ve 150 ortaöğretim kurumu olmak üzere toplam 165 kurumdan 1192 robot yarışmaya katıldı.

      Yarışmada ilimizi başarılı şekilde tek başına temsil eden okulumuz Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; danışman öğretmenlerimiz Nevzat BULUT, Alper ULAŞ, öğrencilerimiz Mustafa ŞEN, Mahsun ERKOÇ, Veli İLBAY ve Onur HANSU ile beraber 2 Temalı kategori, 3 sumo kategori, 4 mini sumo kategori ve 1 çizgi izleyen robot olmak üzere toplam 10 robotla katıldı. Tüm robotlarımız birçok turları geçmiştir. En iyi deremiz 96 sumo robotu içerisinde 2 sumo robotumuz 4.tura (çeyrek final) çıkarak son 12 robot içerisine girmiştir. 4. turda eşleştiğimiz Karabük Üniversitesinin robotu da 1. olmuştur. Öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi ve okulumuzu gösterdikleri özveri ve başarılı performanslarından dolayı kutluyoruz.

 

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.