SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEMEREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRETMENLER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI-2015

GEMEREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN "BAĞIMLILIĞI BIRAK YAŞAMAYA BAK ,GEMEREK" PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN  ÖĞRETMENLER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI MAYIS AYI İÇERİSİNDE YAPILMASI PLANLANMIŞTIR.
GEMEREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  ÖĞRETMENLER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI-2015

GEMEREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN "BAĞIMLILIĞI BIRAK YAŞAMAYA BAK ,GEMEREK" PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN  ÖĞRETMENLER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI MAYIS AYI İÇERİSİNDE YAPILMASI PLANLANMIŞTIR. TEKNİK KOMİTE ÜYESİ TEKİN USLU TARAFINDAN HAZIRLANAN ŞARTNAME ŞU ŞEKİLDEDİR:

GEMEREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER ARASI

VOLEYBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ


1-Müsabakalarda “dönüş” kuralı hariç diğer tüm Voleybol oyun kuralları geçerlidir.

2-Turnuvaya son başvuru tarihi 19 Mayıs 2015’tir. 21 Mayıs 2015 PERŞEMBE günü saat 15.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kura çekimi gerçekleştirilecek olup kura çekilişine her takımdan bir kişi (TAKIM KAPTANLARI) katılacaktır. Müsabakalar 25 Mayıs–5 Haziran 2015 Tarihleri arasında oynanacaktır. Turnuva takvimine ait tarihler gerekli görüldüğü takdirde Turnuva Tertip Komitesi tarafından değiştirilebilir.

3-Müsabakaların başlangıç saatinde hazır olmayan takımlar 15 dakika beklenir. Bu süre içerisinde salonda hazır olmayan takımlar grup maçı ise 2–0, final maçı ise 3–0 hükmen yenik sayılır.

4-Takımlar; en az 6, en fazla 12 sporcu ile turnuvaya katılabilirler. Takımlar, Kadın veya Erkek sporcuları karışık halde müsabakalarda oynatabilirler. Turnuvada yer alan oyunculardan spor yapmasına engel bilinen veya bilinmeyen sağlık sorunları olanlar, her türlü sorumluluğu kabul ederek turnuvaya katılmayı kabul etmiş sayılırlar.

5-Tüm Müsabakalar hafta içi saat 16.00’dan sonra Yeniçubuk Anadolu Lisesi Kapalı Spor salonunda oynanacaktır.

6- Turnuvaya resmi okullarda bulunan Öğretmen ve Personeller katılabilirler. Kurumundan yeterli sayıda Sporcu çıkaramayan takımlar, ikinci veya üçüncü bir kurumla birleşerek takım oluşturabilirler.

7-Takım listelerinden, listede kaptan olarak belirtilen kişi sorumludur. Tertip Komitesine teslim edilen listelere ekleme veya çıkarma yapılamaz.

8-Her takımın kaptanı müsabaka anında sahada bulunmak ve müsabaka başlamadan önce esame listesini doldurarak imzalayıp ve müsabaka hakemine teslim etmek zorundadır.

9- Turnuvaya katılan takım sayısına bağlı olarak eleme ya da grup usulü yapılacaktır. Eleme usulü olması halinde 5 set üzerinden oynanacaktır. Grup olması halinde grup maçları 3 set üzerinden oynanır ve 2 set kazanan maçı da kazanmış sayılır. Yarı Final ve Finalde maçlar 5 set üzerinden oynanır ve 3 set kazanan maçı da kazanmış sayılır.

10-İtirazlar yazılı olarak tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesi itiraz dilekçesinin kendilerine ulaşmasının ardından 1 gün içerisinde kararlarını açıklayacaktır.

11-Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü olay karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar uygulanacaktır.

12-Takımlar Spor malzemelerini kendileri temin edeceklerdir. Spor salonunda sadece spor ayakkabısı giyilecektir. Dışarıda giyilen ayakkabılarla salona girilmesi kesinlikle yasaktır.

13-Turnuva kurallarına uymayan veya centilmenlik dışı davranan sporcular veya takımlar turnuvadan ihraç edilecektir.

14-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma kupa, sporcularına madalyalar verilecektir.

15-Turnuvaya katılacak takımlardan katılım ücreti alınmayacaktır.

16-Turnuvada maçları yönetecek hakem/hakemleri maç öncesinde Tertip Komitesi tarafından belirlenecektir.

17- Her maçta en az 3 tertip komite üyesi hazır bulunacaktır.

Tertip Komitesi katılan tüm takımlara başarılar diler.

VOLEYBOL TURNUVASI TERTİP KOMİTESİ

Volkan AKÇA                       İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Tekin USLU                          Yeniçubuk Anadolu Lisesi

Murat ÇOBAN                      Yurter Özcan Ortaokulu

Fahri EROĞLU                     İsmail Hakkı Oran Ortaokulu

Mustafa YILDIRIM              Yeniçubuk Cumhuriyet Ortaokulu

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.