SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde “Köy Okullarında Eğitimin Kalitesinin Artırılması” için yapılması planlanan faaliyetlerin ilki olan “Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” için geri sayım başladı.

Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN´un eğitim seferberliği olarak başlattığı "Bağımlılığı Bırak, Yaşamaya Bak; GEMEREK" projesi kapsamında yapılacak olan “Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” için hazırlıklar sürdürülüyor.
İlçemizde “Köy Okullarında Eğitimin Kalitesinin Artırılması” için yapılması planlanan faaliyetlerin ilki olan “Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” için geri sayım başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

İlçemizde “Köy Okullarında Eğitimin Kalitesinin Artırılması” için yapılması planlanan faaliyetlerden olan “Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” için öncelikle Şube Müdürü Volkan AKÇA başkanlığında bir komisyon oluşturulması kararlaştırıldı.

3 asil  üye seçimi yapıldı.

Asil üyeler 

Volkan AKÇA                                      İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 

Veysi ARSLAN                                    Burhan  İlkokulu               

Ali USLU                                               Eskiçubuk  İlkokulu         

Kenan ÇARBOĞA                              Seydinali İlkokulu      

Toplantıda alınan kararlar şu şekilde maddeleştirilmiştir.    

a- Bütün köy okullarından 3’er öğrenci tespit edilecek ve belirtilen tarihe kadar bu öğrencilere rehberlik yapılacak. (9 okul 27 öğrenci)

b-     Köy okullarından seçilecek öğrencilerin 3. Veya 4. Sınıf öğrencisi olması zorunlu olacaktır.

c-    Türkçe, Matematik, Fen bilgi, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Genel Kültür branşlarından seçilecek 20 adet soru yarışmada sorulacaktır. Beraberlik ihtimali sebebiyle 20 adet soru yedekte hazır bulunacaktır.

d-    Her köy okulu 16 Mart Pazartesi 2015 tarihine kadar 20 adet soru hazırlamış İlçe Milli Eğitime Elektronik ortamda teslim etmiştir.

e-  17 Mart Salı Günü saat 09.00 da komisyon üyeleri toplantı yapmış olup soruların ve yarışmanın hazırlık aşamasını bitmiştir. Aynı gün yarışmanın yapılacağı yer Yeniçubuk Kapalı Spor Salonu olarak belirlenmiştir.

f-   Yarışma içerisinde slayt ve sinevizyon gösterileri planlanmıştır. Ayrıca Kartalkaya köyü öğretmeni Gökhan SÖNDÜR ve Kömeviran Köyü öğretmeni Nazik UYANIK solo ve düet türküler sunacaklardır.(Gökhan DAŞCI ve Hüseyin TAN yönetiminde)

g-   14 Nisan 2015 Salı Günü saat 10.00 da Yeniçubuk Kapalı Spor Salonunda yapılacak  “Bilgi Yarışması”ndan sonra Gemerek Anadolu Lisesinde öğrencilerle öğle yemeği yenmesi kararlaştırılmıştır.

h-  Saat 13.00 ile 13.30 arası İlçe Protokolü ve yarışmaya katılacak öğrenciler ile Gemerek Ziraat Odası Toplantı Salonunda “Çizgi Film” izlenilmesi planlanmıştır.                  

 Ayrıca öğrencilere verilecek hediye konusunda komisyon üyeleri ;                

1. Olan okul öğrencilerine 1’er adet Bisiklet                 

2. olan okul öğrencilerine 1’er adet mp4 çalar                

3. olan okul öğrencilerine 1’er adet Mp3 Çalar 

Katılan tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize katılım belgesi verilmesi kararını almıştır.

Yarışma tarihi ise 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde 14 Nisan 2015 Salı Günü saat 10:00 da Yeniçubuk Kapalı Spor Salonunda yapılması oy birliği ile kabul edilmiştir    

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü    

 

 

 

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.