SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24-11-2016

 

Bir Öğretmenler Gününü daha kutlamanın gurur ve mutluluğu içindeyiz.  

Kıymetli meslektaşlarım,

         Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda ettiği gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilendir.

Başöğretmen Atatürk “Cumhurbaşkanı olmasaydım Milli Eğitim Bakanı olurdum.” diyerek mesleğimize ne kadar önem verdiğini göstermiştir.

Fatih Sultan Mehmet vezirini ayakta bekletirken, öğretmenini oturtmuş ve kimsenin önünde eğilmeyen büyük hünkâr, eğilerek öğretmeninin elini öpmüştür.

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Unutmayınız; kelebeklerin ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler de sevgiye koşar. Bunun için sevgiyi sunanın, sevgiyi hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

      

(Hz. Ali) Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.

 (Socrates) Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. Derken;.

(Diojen) Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. Demiştir

Bu kadar şerefle anılan bir mesleğin mensupları olarak sevgili öğretmen arkadaşlarım ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilincinde olduğunuzdan eminim. Hepiniz bilmektesiniz ki milletlerin var oluşlarını ve yok oluşlarını belirleyen öğretmenlerdir.

İnsani sevmeyi, bu milleti bir arada tutan temel değerlere bağlılığı, vatan ve bayrak sevgisini, ne için yasayıp ölünmesi gerektiğinin bilincini, dostunu, düşmanını nesillere öğretecek sizlersiniz

Bu nedenle çocuklarımızı ve gençlerimiz; özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknoloji üretebilen, milli ve manevi değerlere sahip, bilgi seviyesi ve ahlaki değerleri yüksek vatansever bireyler olarak yetiştirmeliyiz.

Bu vesileyle ahirete intikal eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun.    

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.