SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN´dan Öğrencilerimize YGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yükselen DURSUN, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, sınava girecek olan gençlere başarı dileğinde bulundu.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN´dan Öğrencilerimize YGS Mesajı

09-03-2017

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yükselen DURSUN, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, sınava girecek olan gençlere başarı dileğinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yükselen DURSUN mesajında şunları dile söyledi;

 

"Öğrencilerimizin gelecekleri büyük için önem arz eden YGS´de her yıl olduğu gibi bu yıl da Gemerek İlçesi olarak üstün başarı göstereceğimize inancım tamdır.

 

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz Sevgili Öğrencilerimiz;

 

Biliyorum ki sizler kapasitenizi zorlayarak elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çalıştınız. Bundan sonrası, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu özgüven ile girmenizdir. Hepiniz hayallerinizdeki hedefe ulaşmak için bu sınava hazırlandınız. Uzun zamandır ailelerinizle birçok fedakârlığa katlandınız. Sıra fedakârlık ve çalışmalarınızın karşılığını almaya geldi. Ancak unutmayınız ki; bu sınavda sahip olduğunuz bilgi kadar, motivasyonunuz da başarınızı etkileyecektir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü de o kadar rahat kullanırsınız. Sizlerden kaygı ve heyecan duygularını bir yana bırakarak, moralinizi yüksek tutmanızı istiyorum.

Başaracağınıza dair inancınızın sınav sonuçlarıyla gerçeğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar olmanızdır. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca siz karar vereceksiniz.

Gemerek eğitim camiası olarak sizlere inanıyor, güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

 

Kıymetli veliler, anne babalar;

 

Sizlerden çocuklarımıza her konuda destek olmanızı bekliyor, hiçbir sınav ve alınacak hiçbir sonucun, çocuklarınızın gözünüzdeki ve gönlünüzdeki değerini değiştirmeyeceğine inanıyorum. Sizlerin de en az çocuklarınız kadar, belki onlardan fazla heyecan ve kaygı içinde olduğunuzu biliyorum. Sizin kaygınızın da çocuğunuza geçebileceğini ve ona zarar verebileceğini unutmayınız. Çocuklarınıza başarılarından dolayı ödüllendirme yaparken,başarısız olmaları halinde de sevgi, destek ve ilginizi esirgemeyiniz. Sonuç ne olursa olsun çocuklarınızı daima seviniz ve onları zenginlik ve onur kaynağı olarak görünüz.

Çocuğunuzun sınav öncesi dönemde en önemli gereksinimleri, huzurlu, sakin ve mutlu bir ortam, sevgi ve destek, ilgi ve esneklik, güven ve cesarettir. Bu ortamı onlar için oluşturacağınıza yürekten inanıyorum.

 

Sevgili öğrencilerimiz, değerli gençler;

 

Hepinize 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan YGS´de kolaylık ve başarılar diliyor; hepinizi şimdiden kutluyorum. Sizleri yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için büyük emek harcayan tüm öğretmenlerimize, anne babalara, velilere, emeği geçen ve katkıda bulunan herkese bu vesileyle  teşekkürlerimi selam ve saygılarımı iletiyorum.”

  

Yükselen DURSUN

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

09-03-2017

 

09-03-2017

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.