SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) Projesi Kapsamında Sivas'ta "Yönetici Gelişim Programı" Gerçekleştirildi.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) Projesi Kapsamında Sivas'ta

      Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) Projesi kapsamında il genelindeki Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarının müdür ve müdür yardımcılarına yönelik "Yönetici Gelişim Programı''  gerçekleştirildi.

       Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi konferans salonunda düzenlenen 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Kasım ayı programında Müdürlüğümüz Ar-Ge biriminde görevli personel tarafından projeler konusunda sunum yapıldı.

      Konferansın açış konuşmasını yapan Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, YÖGEP'in ilk programının Ekim ayında gerçekleştirildiğini hatırlattı. Tutkun, bu programların; İmam hatip okullarının yöneticilerinin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmelerini, kurum kültürü, öğrencilerin ve öğretmenlerin gelişimini destekleyici bilgi, beceri ve tutum geliştirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

      Daha sonra Din Öğretimi Portali ve portal içerikleri konusunda okul yöneticilerine sunum yapan Tutkun, Akademik Destek Programı (ADEP), Hedef 2020, Anadolu imam hatip liseleri arası bölge güreş müsabakaları, Mesleki Yarışmalar ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün uyguladığı çeşitli proje, faaliyet ve uygulamalar hakkında da bilgiler verdi.

      Programda Müdürlüğümüz Ar-Ge biriminde görevli öğretmenler Ahmet Demir ve Emine Karamuklu, AB, Ulusal Ajans, TÜBİTAK, Belediyeler, Gençlik ve Spor Bakanlığı, üniversiteler, okullarımız ve diğer kurum ve kuruluşlarca gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası proje fırsatları, mevcut projelerin incelenmesi ve bu bağlamda yeni projelerin müzakeresi konularında bilgilendirme sunumu yaptı.

 

21-11-201921-11-201921-11-201921-11-201921-11-2019

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.