SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yükselen DURSUN'un 23 Nisan mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yükselen DURSUN'un 23 Nisan mesajı

 

Bugün Türk milletinin inancı, azmi ve milli benliği ile egemenliğin kayıtsız şartsız milletimize ait olduğu tüm dünyaya ispat edilmiş ve G. Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günü aydınlık yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Biz de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." sözünden feyz alarak çocuklarımızı ilgilendiren her alanda ortak kültürümüz doğrultusunda sağlıklı ve mutlu yarınlara ulaşmak için hep birlikte çalışıyoruz.

Geleceğimizin emanetçileri sevgili çocuklar;

Sizler de sağlanan olanaklardan en iyi biçimde yararlanmalı, öğrenmeye ve araştırmaya istekli, yeniliklere açık, sorunlara ve çevreye karşı duyarlı, sorumluluklarını önemseyen bir anlayışa sahip olmalısınız. Kültürümüzün ve geleneğimizin temeli olan dostluk, kardeşlik, sevgi ve hoşgörü gibi değerlere önem vererek, mutlu, huzurlu ve barış dolu bir dünyanın kurulabilmesi için çaba göstermelisiniz. En önemli göreviniz; milli birlik ve beraberliğimizi korumak, milli ve manevi değerlerimizi yaşamak ve yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Yüce Meclisimizin 102. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele arkadaşlarını, ahirete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yâd ediyor, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 102. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.