SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN´un 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı 3751 öğrencimizin karnelerini almasıyla sona erdi.
Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN´un 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

 

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı 3751 öğrencimizin karnelerini almasıyla sona erdi.

 

Öğrencilerimiz karnelerini alarak, yoğun bir okul dönemi sonunda tatile girdiler. Bu tatil öğrencilerimizin dinlenmeleri, oyun oynamaları, daha fazla kitap okumaları, sevdikleriyle birlikte zaman geçirmeleri için önemli bir fırsat olacaktır.

Alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır.

Her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında da ilçemiz okullarında akademik başarıların yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de büyük önem verilmiştir. Çeşitli sanatsal ve sportif yarışmalarda il olarak bölgesel ve ulusal düzeyde dereceler alarak ilçemizin isminin başarılarla anılması sağlanmıştır.

Bilhassa geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla okullarımızda yapılan TÜBİTAK Bilim Fuarları’nda bu yıl ilçemiz genelinde toplam 400´den fazla proje üretilmiş ve her okul kendi bünyesinde bunları “Bilim Sanat Şenliği” adı altında münferit olarak sergilemiştir. 

20-06-2016

 

 

Sevgili Öğrencilerimiz;

Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak etkinlikler yapmayı, sevdiğiniz uğraşılara daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz ancak tüm bunları yaparken önceliğinizin anne-baba rızasını almak olduğunu, tatilde onlarla hemhal olup onlara çeşitli işlerinde yardımcı olmanız gerektiğini de unutmayınız.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı sonu itibari ile ilkokulu bitirip, ortaokula devam edecek ve ortaokulu tamamlayıp ortaöğretim okullarına (Liseye), yani bir üst kademedeki eğitim kurumlarına devam edecek öğrencilerimiz ile ortaöğretimi tamamlamış, 18-19 ve 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak LYS’ye girecek ve üniversiteye devam edecek öğrencilerimize yolunuz açık olun diyor, başarılar diliyorum. 

20-06-2016


Değerli Velilerimiz;

Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı içinde başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, akademik anlamda desteğe ihtiyaç duyan çocuklarımıza sert ve kaba davranışlarda bulunmayalım. Kırık notun her zaman düzeltilebileceği, fakat kırılan kalbin düzeltilmesinin ise çok zor olacağı anlayışı ile yaklaşarak onlara her yönden destek olmanızı, onları hoşgörüyle karşılamanızı temenni ediyorum.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Yetiştirdiğiniz öğrenciler, yarın meyvesinden müstefit olacağımız fidanlarımız, gölgesinde güven içinde serinleyeceğimiz ulu çınarlarımıza dönüşecekse eğer bu dönüşümün mimarı bugün onların yanında ter döken sizler olacaksınız.

Onlara, uzağı gören bu gözle baktığınız; ilerlemelerinde ve başarılı olmalarında önlerinde bir rehber olarak daima yol gösterdiğiniz, onları kendi evladınız gibi sevgi ve şefkat eliyle eğittiğiniz için ne kadar övünseniz ve mutlu olsanız yine de azdır.

Tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve okulda görev yapan tüm personelimize, çocuklarımızın daha iyi yetişmelerini, vatana, millete ve ailelerine daha yararlı evlat olmalarını sağladıkları için şükranlarımı sunarken saygı değer velilerimize çocuklarının geleceği için okullarımıza sağladıkları destek ve yardımlar için teşekkür eder, başarı ve mutluluk dilekleriyle saygılar sunarım.

 

Yükselen DURSUN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.