SİVAS GEMEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN’un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

Resmi olarak 3777 öğrencinin karne sevinci yaşadığı ilçemizde 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı bugün itibariyle (9 Haziran Cuma) sona erdi.   Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının Yıl Sonu Mesajını yayımladı. 
Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN’un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sonuna geldik. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar.

Okullarımız akademik anlamda bilgi edinilen yerler olmasının yanında çocuk ve gençlerimizin, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimine yönelik birçok kazanımın da gerçekleştiği kurumlardır.                                               

              Bu kapsamda karne, öğrenim görülen derslere ilişkin sadece akademik anlamda alınmış notlar bütünü olarak değerlendirilmemelidir. Karne notları sorumluluk sahibi olma, çaba gösterme, saygılı ve kabul edilen davranışlar sergileme, güvenilirlik ve dürüstlük, sosyal, sportif faaliyetlere ve derslere katılma, iletişim becerileriyle beraber proje, performans, ödev ve sözlü bileşenleriyle bir bütün olarak görülmelidir. Bütün bunları bir kenara bırakıp sadece karnedeki derslere ilişkin sayılar verileri, yani notları göz önüne almak doğru bir değerlendirme değildir.

Bu yıl Gemerek ilçemizde 1 öğrencimiz TEOG Sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak TEOG birincisi olmuştur. Ayrıca 57 öğrencimiz 100-120 arası net üzerinde yaparak son 5 yılın en başarılı dönemini bizlere yaşatmıştır. Bu öğrencilerimizi kutluyorum. İlçemiz eğitimindeki bu başarı bizleri sevindirmiştir. Bu öğrencilerimizin ne kadar zeki ve çalışkan olduklarının da bir göstergesidir.

LYS adaylarına başarılar 

Yılsonu mesajında, 10-11-17 ve 18 Haziran tarihlerinde LYS’ye girecek öğrencileri unutmayan Milli Eğitim Müdürümüz Yükselen DURSUN, 12 yıldır büyük emeklerle bugünlere hazırlanan öğrencilerimizin hayallerindeki üniversitelere gireceğine inancının tam olduğunu belirterek, hayat başarılarının sürekli olmasını istedi.

 

Sevgili Öğrenciler, 

Bu eğitim öğretim yılında da çok çalışarak bir üst sınıfa geçmeyi hak ettiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Bazılarınızın notları düşük olabilir. Bu tatil sürecinin, eksik yönlerinizin değerlendirmesini yapmak için çok önemli bir fırsat olduğunu unutmayınız. Yaz tatilini verimli ve güzel geçirmek için kendinize ailenizle beraber mutlaka bir tatil programı hazırlamanız gerekir. Bu programda dinlenmeye, eğlenmeye ağırlık verildiği gibi zayıf derslerin telafisi ya da kendinizi eksik bulduğunuz konuların tekrarı için de zaman ayırmalısınız.

 

  Sayın Veliler,

Sizlerin eğitim öğretim sürecine aktif katılımınız, öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Çocuğunuzu tanımaya, onun yeterli ve yetersiz yönlerini objektif olarak değerlendirmeye çalışın. Öğrencilerimizin dönem boyunca sergilediği performans akranları veya kardeşleriyle karşılaştırılıp kıyaslanmamalıdır. Yetenek, ilgi ve beceri olarak bakıldığında her çocuğun kendine özgü özellikleri olduğu unutulmamalıdır.

Birçok problemin çözümü için olaydan sonra tepki vermek yerine, önleyici yöntemler denemek gerekir. Çocuğunuzun okuldaki performansını yakından takip etmeniz önemlidir. Bu ise sadece sınav notlarını öğrenmek, sınav tarihlerinden önce ders çalışma öğütleri vermek değildir. Anne babaların, okul ile işbirliği içine girerek çocuğun yaşadığı başarısızlığın olası nedenlerini araştırmaları, eksik yönlerini tespit ederek giderebilmesi için yardımcı olmaları gerekir.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçe genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlerim Nevzat BULUT ve Volkan AKÇA’ya teşekkür ediyor, Öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

Yükselen DURSUN

 Milli Eğitim Müdürü

Bahçeli Mahallesi Dr. Bahattin Taner Caddesi No.40 58840 Gemerek/SİVAS - 0346 614 24 54 / 0346 614 16 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.